Przejdź do treści

DZIECKO W SZKOLE

Seminarium „Dziecko w szkole” jest poświęcone umiejętności towarzyszenia dziecku w procesie edukacji szkolnej.Świat wokół się zmienia w szybkim tempie. Niezmienna w tym wszystkim pozostaje… szkoła. W tym rozdźwięku warto towarzyszyć dziecku tak, by jak najlepiej radziło sobie z wyzwaniami edukacji szkolnej.
Edukacja szkolna jest powszechnym doświadczeniem i obowiązkiem dzieci w Polsce. Pole manewru rodziców sprowadza się zazwyczaj do wyboru najlepszej – z ich punktu widzenia – szkoły.
Niektórzy rodzice gotowi są płacić za edukację prywatną lub decydują, że ich dziecko w ogóle nie będzie uczęszczać do szkoły – to pokazuje, jak bardzo zmieniły się oczekiwania w tym obszarze.
Jak oddać dziecku odpowiedzialność za edukację szkolną, jednocześnie nie pozostawiając go samego? Jak funkcjonować w triadzie ja – moje dziecko – szkoła? Między innymi na te pytania będzie można sobie odpowiedzieć po seminarium.
„Kiedy nasze dzieci odnoszą sukcesy w szkole, w pracy, w małżeństwie i w roli rodziców, najczęściej nas nie potrzebują. Potrzebują nas wtedy, gdy jest im ciężko. Nie potrzebują przy tym, abyśmy im mówili, jakie mają być. Potrzebują nas, aby ustalić, kim tak naprawdę są.”
Jesper Juul

Koszt spotkania: 79,00 

Brak w magazynie